Logo

RetroHerna je unikátní projekt, který v sobě spojuje prvky muzea a klasické počítačové a konzolové herny. Našim cílem je přinášet informace o historii a vývoji videoherního průmyslu a zároveň našim návštěvníkům umožnit plnohodnotný dobový zážitek. To znamená, že u nás si všechny hry doopravdy zahrajete, můžete si vyzkoušet projít celou hru, nebo si třeba zahrát turnaj. Navíc se samozřejmě i dozvíte spoustu informací o historii jednotlivých her, značek i přístrojů, můžete přijít na přednášku, nebo se něco naučit na některém z našich workshopů.

První zmínky o takovém projektu padly na konci roku 2014 a hned počátkem roku 2015 jsme začali s realizací a prvními veřejnými akcemi. Od té doby jsme vystavovali na mnoha místech v Česku i na Slovensku, mimo jiné i třeba v Národním muzeu. V nejbližší době bychom rádi otevřeli stabilní provoz s pevnou otevírací dobou v Brně.

V současnosti varujeme před skupinou, která neoprávněně používá náš název a značku a pokouší se pod ní vystupovat. Používají doménu .org a mají i stejnojmenný profil na facebooku. Vše nyní řešíme právním sporem. Ve skupině naneštěstí figurují i někteří bývalí členové RetroHerny.

© RetroHerna 2019